Skrzydła Trójmiasta 2021
Laureaci Skrzydeł 2010

fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl Od lewej: Marek Kamiński, Przemysław Guzow (Centrum Hewelianum), prof. Józef Włodarski (Kampus UG w Oliwie), Kinga Kuczyńska i Monika Derda (Festiwal Rytmu i Ognia), Dariusz Pachla (Reserved), Jan Orchowski (Weekend za pół ceny).

Nowa Architektura Trójmiasta

Miejsca, które stały się wizytówką nowoczesnego Trójmiasta. Za budowle, których pojawienie się wpłynęło pozytywnie na wizerunek miasta i zmieniło charakter wielu nieatrakcyjnych wcześniej miejsc.

Rekreacyjna Przestrzeń Trójmiasta

Nowe miejsca na Trójmiejskiej mapie, które stały się doskonałym pretekstem do wyjścia z domu. Za nowe pomysły na spędzenie czasu, okazję do zatrzymania w biegu i satysfakcję z obcowania z pięknem.

Inspiracje Trójmiasta

Inicjatywy, dzięki którym lepiej lub ciekawiej żyjemy w Trójmieście. Za pomysły, które pozwoliły mieszkańcom doświadczyć czegoś nowego i wziąć udział w interesujących, często ważnych dla społeczności akcjach.

Marka z Trójmiasta

Stworzona od podstaw w Trójmieście marka, która zdobyła pozycję i rozpoznawalność w Polsce, a nawet na świecie. Za wizję, konsekwencję i strategię marketingową przedsiębiorców, którzy stworzyli i rozwinęli super marki z Trojmiasta.

Kultura w Przestrzeni Trójmiasta

Festiwale, wydarzenia i imprezy kulturalne, których scenerię stanowią miejskie przestrzenie. Za odkrycie przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu nowej, kulturalnej twarzy miasta i sprawienie, że kultura jest naprawdę "na wyciągnięcie ręki".

Wyczyn Trójmiasta

Niebanalne osiągnięcia na styku sportu i turystyki, wymagające nie tylko tężyzny fizycznej, ale i hartu ducha. Za nadanie aktywności fizycznej nowego wymiaru i sprawienie, że staje się ona popularnym sposobem spędzenia wolnego czasu.