Skrzydła Trójmiasta 2021
Laureaci Skrzydeł 2008

fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl Od lewej: Olgierd Wyszomirski i Włodzimierz Popiołek (Tramwaje wodne na Hel), Błażej Jenek (Arka z Lechią awans do Ekstraklasy), Piotr Wyszomirski (Gdynia na Monopoly), Aleksander Kozłowski (Pomorski odcinek Autostrady A1), Magdalena Rakowiec (FPFF), Leszek Możdżer (Osobowość Trójmiasta), Mikołaj Ziółkowski (Open'er Festival) i Krzysztof Sampławski (Arka z Lechią awans do Ekstraklasy)

Kulturalne Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano ludzi czy instytucje, których działania sprawiają, że Trójmiasto jest ważnym punktem na mapie kulturalnych wydarzeń w Polsce. Tu rodzą się festiwale, powstają spektakle i wydarzenia dostarczające niezapomnianych wrażeń.

Muzyczne Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano wydarzenia, rozpoznawalne nie tylko w Trójmieście. Koncerty i festiwale, które dostarczyły niecodziennych wrażeń tysiącom fanów różnych rodzajów muzyki.

Sportowe Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano najlepsze drużyny, sportowców i imprezy, które pokazują że Trójmiasto również w tej dziedzinie znajduje się w czołówce.

Mobilne Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano nowe ulice, trasy, środki transportu, dzięki którym przemieszczanie się po Trójmieście jest łatwiejsze, szybsze, przyjemniejsze, bardziej ekologiczne.

Obywatelskie Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano inicjatywy zwykłych obywateli, dzięki którym nasza metropolia jest bardziej barwna, otwarta i wyjątkowa.

Przyjazne Trójmiasto

to kategoria, w której nominowano oryginalne pomysły, dzięki którym zmienia się jakość życia mieszkańców.

Osobowość Trójmiasta

to kategoria, w której nominowano osoby, kwiat inteligencji, sztuki oraz czołowych organizatorów imprez, z których dumni są nie tylko mieszkańcy Trójmiasta.